Loading...
Řešení2018-12-20T10:02:56+01:00

Odbavení TV jako služba

Myslíte, že technika pro provoz televiního kanálu musí být velmi drahá? Díky nám už tomu tak není. Stream Circle je moderní cloudové řešení. Přepněte pomyslný vypínač služby na ON a začněte vysílat Váš vlastní televizní kanál v profesionální kvalitě. Nepotřebujete drahý hardware, specializovaný software na zajištění provozu a nepřekvapí Vás žádné skryté náklady.

Díky zvyšujícímu se výkonu počítačů a nastupujícím IP technologiím jsme schopni nahradit specializované systémy naším unikátním softwarovým řešením. A protože ho nabízíme jako službu, můžete mít vždy nejnovější verzi bez nutnosti nakupovat upgrady. S řešením Stream Circle jsme schopni oslovit jak tradiční velké provozovatele, kteří chtějí dynamicky rozšiřovat možnosti svého vysílání, tak také nové hráče na vysílacím trhu. Profesionální výstup jsme zabalili do příjemného uživatelského rozhraní, které je jednoduché pro obsluhu.

Stream Circle má špičkový profesionální tým s potřebnou technickou odborností, technologické vybavení a provozní zabepečení pro vytvoření a provoz Vašeho TV kanálu, který se svou kvalitou, diváckým dojmem a vzhledem zařadí mezi ekvivalenty velkých TV programových jmen. Vše co potřebujete je dát nám k dispozici Váš obsah a my Vám ho transformujeme do profesionálního TV kanálu. Vy si rozhodnete, jestli chcete vysílat klasickou TV distribucí, nebo do dnes čím dále populárnějšího internetu. Naše technická podpora je tu pro Vás po celou dobu přípravy, spuštění a provozu Vašeho TV kanálu.

Vyžádejte si představení našeho řešení, nebo konzultaci Vašich potřeb.

Potřebuji jednoduše řešit spuštění nového TV kanálu se snadným vkládáním dat z Internetu (počasí, chat, sociální sítě, dopravní informace a další).

Programový ředitel

Chci minimalizovat investice do technologií pro rozjezd nového televizního kanálu a být flexibilní při plánování.

Finanční ředitel

Potřebuji spolehlivou službu se snadnou integrací se stávajícími systémy naší TV.

Technický ředitel

Správa médií

Součástí řešení Stream Circle je modul správy mediálních souborů (Content management). Ten umožňuje nahrávat a zpracovávat různé typy souborů – obrázky, videa, živé streamy a další. Mediální soubory lze řadit do přehledných adresářových struktur a také je lze v systému spravovat – vkládat doplňující informace (metadata, EPG), tagy a nebo provádět trimování videí. Veškeré upravy jsou prováděny pouze v rámci Content managementu – nedochází tak k upravování nebo duplikování orginálních mediálních souborů.

TV grafika a efekty

Televizní grafika oživí Vaše televizní vysílání. Součástí systému jsou přednastavené základní grafické prvky a dále pak vytváříme originální grafiku přímo na míru Vašemu televiznímu kanálu. V základu nabízíme 2D grafiku vytvořenou v HTML. Každý si tuto grafiku může navrhnout sám, jedná se o sekundární grafiku typu lower third, now showing bannerů a podobně. Informace o pořadech (EPG) lze do grafiky automaticky vyplňovat na základě metadat uložených u jednotlivých souborů. Pro 3D efekty a složitější vykreslení videí používáme vlastní OpenGL editor.

Příprava a editace TV plánu

Samotné plánování tvoří základní kostru každého televizního vysílání. Sekce plánování přehledně zobrazuje seznam všech plánů a playlistů. Pro vytvoření nového plánu nabízí Stream Circle editor pro rychlé a efektivní plánování. Jakmile je plán připraven k odvysílání, je vygenerován playlist a ten bude systémem automaticky přehrán v ten správný čas. Kromě ručního vytváření plánů, umožňuje Stream Circle také automatické generování televizního plánu podle předem definovaného scénáře. Scénář je dán předdefinovanými pravidly v nastavení systému.

Dashboard

Hlavní domovská obrazovka (dashboard) umožňuje sledovat detaily aktuálního TV vysílání, časovou timeline s položkami playlistu, přehrávač s náhledem vysílaného streamu a další. To zajišťuje přehlednost a rychlou kontrolu nad všemi Vašemi televizním kanály přímo na jedné obrazovce. Stream Circle umí generovat signál jak do klasického TV vysílání (např. do SDI rozhraní), tak do IP služeb (včetně sociálních médií jako je YouTube, Facebook nebo Twitch).

Pro koho je Stream Circle určen?

TV
Cloud

FAQ – nejčastější otázky

Jaké typy plánů podporujete?2018-10-15T12:18:09+02:00

Tvorba plánu televizního vysílání je možná v těchto režimech:

 • denní plány přímo v editoru systému Stream Circle
 • integrace s traffic systémy (např. PROVYS)
 • automatické generování plánu systémem (na základě předdefinovaných pravidel v nastavení)
Jaká je doporučená konfigurace hardwaru?2020-04-04T11:51:16+02:00

Stream Circle vyžaduje výkonnou pracovní stanici, nebo server v následujicí konfiguraci:

 • 8 jádrový procesor s frekvencí alespoň 2GHz
 • 32 GB RAM
 • výkonnou grafickou kartu (např. NVIDIA Quadro P2000)
 • rychlé SATA, SAS, nebo SSD disky

Funkcionalitu je možné rozložit mezi několik fyzických, či virtuálních serverů.

Doporučený a testovaný server pro TV provoz je Stream Circle CYANGATE.

Z jakých datových úložišť dokážete vysílat?2018-10-15T11:40:56+02:00

Stream Circle vysílá z lokálních datových úložišť (SATA, SAS i SSD). V případě síťových úložišť pracujeme jak s JBOD systémy, tak s objektovými úložišti (Amazon S3). Stream Circle je možné integrovat do SAN architektury.

Jaký typ grafiky a sekundárních událostí dokážete zobrazit?2018-10-15T10:59:42+02:00

Z grafických efektů dokážeme zobrazit např.:

 • crawl
 • scroll
 • předrenderované animace (např. Adobe After Efects)
 • generované animace (např. HTML5 výstup z Adobe Animate)
 • DVE efekty
 • a další
Jaká rozlišení a snímkové frekvence podporujete?2018-10-15T10:53:11+02:00

V případě HD rozlišení umíme až 1920 x 1080 @ 50p, ve 4K (UHDTV) je maximum 4096 x 2160 @ 30p.

Umíte přijmout vstup přímo z kamery?2018-10-15T12:35:21+02:00

Signál z kamery umíme přijmout po IP (RTP, RTMP, RTSP), včetně integrovaných řešení jako TVU, nebo LiveU. V případě on-premise instalace umíme přijmout živý SDI, či NDI signál.

Jak propojím Stream Circle se stávajícími grafickými systémy?2018-10-15T07:33:41+02:00

Stream Circle obsahuje grafický systém, pracující s OpenGL a HTML 5 grafikou, pro integraci stávajících systémů televizní grafiky poskytujeme rozhraní (API). Jako DEMO máme systém navázán na grafiku Vizrt.

Jak propojím Stream Circle se svým traffic systémem?2018-10-15T07:33:55+02:00

Stream Circle obsahuje jednoduché plánování, pro komplexní plánování jsme připraveni integrovat s velkými traffic systémy (např. PROVYS). Systémy jsou napojeny metodou přenosu playlistů. Konkrétní provázanost je třeba naimplementovat.

Jak propojím Stream Circle se svým internetovým archivem (VOD)?2018-10-15T07:34:02+02:00

Stream Circle umí přebírat data z VOD systémů a řadit je do vysílání, zároveň poskytuje data o vysílání do systémů třetích stran. Je možné řešení napojit na většinu systémů on-line distribuce (CDN). Integrace je přímočará a jednoduchá. Poskytujeme rozhraní (API) pro připojení, kterým provozovatel portálu snadno systémy propojí.

Funkčnost jsme schopni ukázat na příkladu portálu, který je postaven na WordPressu.

Jak prodám reklamu ve svém televizním vysílání?2018-10-15T07:37:51+02:00

Stream Circle umožňuje dynamické plánování bloků, které lze využít pro plánování klasické televizní reklamy (ať již napojením na stávající systém prodeje reklamy, nebo ručním plánováním klipů). Stream Circle vytváří as-run log, který je možné exportovat a předávat dalším systémům. Vedle toho je možné vkládat reklamu pomocí sekundárních událostí, v takovém případě je nutné programově přizpůsobit řešení požadavkům projektu.

Na kolika serverech Stream Circle běží?2020-04-04T11:55:42+02:00

Stream Circle v základní verzi běží kompletně na jednom serveru. V případě náročnějších implementací (např. více kanálů, redundanci, nebo mnoho datových zdrojů), rozdělujeme funkčnost mezi více serverů. V případě cloudové verze alokujeme servery podle potřeb bez dopadů na cenu služby.

Doporučenou HW konfigurací je server Stream Circle CYANGATE.

Mohu mít Stream Circle u sebe?2018-10-15T07:38:46+02:00

Stream Circle můžete nainstalovat u sebe na Váš hardware, nebo celé řešení může být provozováno v cloudu. V obou dvou případech se postaráme o hladký a bezproblémový běh služby. Odpovědnost za hardware je k řešení s dodavatelem tohoto hardwaru, či systémovým integrátorem.

Provozujete-li interní Cloud, můžeme systém nainstalovat i do něj.

Jaká je cena řešení Stream Circle?2020-04-04T11:57:44+02:00

Stream Circle má jednoduchou a transparentní cenovou politku. Platí se jako služba v pravidelných měsíčních platbách. Řešení je postaveno na logice Pay-as-you-Go, tzn. hradíte vysílání těch televizních kanálů, které jsou aktivní. Pro konkrétní cenovou nabídku kontaktujte naše obchodní oddělení.

Cena služby nezahrnuje hardware (ať již fyzický, nebo v cloudu). Cena hardwaru závisí na zvoleném způsobu provozování služby.

Cena služby obsahuje jeden kontribuční signál, cena distribuce signálu k divákům závisí na ceně zvoleného distribučního kanálu.

Pozn.: existuje výrazný rozdíl v ceně za distribuci vysílání do satelitu, do kabelové televize, pozemního vysílání DVB, nebo do Internetu.

(Cena měsíčního paušálu se nevztahuje na lokální hardwarové řešení, server Stream Circle CYANGATE).

Jakým způsobem je možné vysílat živé přenosy?2018-10-03T16:44:35+02:00

Stream Circle je připraven na tyto varianty:

 • Internetový stream po IP (Internet Protocol)
 • SDI – pokud je v serveru SDI karta, na které je vstup
 • NDI
Má Stream Circle v systému kontrolu kvality médií (QC)?2018-10-15T12:33:06+02:00

Stream Circle vlastní QC (Quality Control) nemá. Je možná integrace se systémy třetích stran.

Může se jednat o systémy:

 • Aurora (Tektronix),
 • Byton (Intera Systems),
 • VidChecker (Telestream)
Odkud dokáže Stream Circle přebírat data?2018-10-15T12:30:14+02:00

Stream Circle je připraven na import:

 • dat o vysílání
  • z traffic systémů (např. PROVYS)
 • média souborů a jejich metadat
  • z MaM (Media Asset Management) systémů
  • z VOD infrastruktur (včetně YouTube)
  • z objektových úložišť (Amazon S3)
 • grafických šablon
  • z HTML5 editorů (např. Adobe Animate)
 • datových zdrojů
  • z obecných HTML/XML dat dostupných přes http(s) protokol
 • dat ze sociálních sítí
Jakým způsobem dokáže Stream Circle exportovat EPG?2018-10-15T12:07:02+02:00

Stream Circle umožňuje export EPG (Electronic Programming Guide) ve formátu *.XML

V případě přímého výstupu do DVB-T rozhraní exportujeme EPG přímo do multiplexu.

Jaké formáty a kodeky audia Stream Circle podporuje?2018-10-11T14:49:54+02:00

Pro audio soubory  je Stream Circle kompatibilní s formáty:

 • MP3
 • AAC
Jaké formáty a kodeky videa Stream Circle podporuje?2018-10-15T07:40:11+02:00

Většina zákazníků má média v jiné formě, než do které se vysílá. Obecně lze říci, že Stream Circle podporuje profesionální media kodeky a formáty.

Na vstupu podporujeme:

 • H.264 (MPEG4)
 • H.265 (HEVC)
 • ProRes
 • JPEG 2000
 • ostatní MPEG formáty (např. MPEG2)
 • a další

Na výstupu se nejčastěji používá:

 • H.264 (MPEG4)
 • H.265 (HEVC)
 • MPEG2
Jak se do Stream Circle dostanou media soubory?2018-10-03T16:19:40+02:00

Pro datový přenos media souborů používáme způsob:

 • Push = Drag & Drop prostřednictvím Stream Circle webového rozhraní, nebo FTP server
 • Pull = Stream Circle si data vyzvedne u vás
 • Direct = Stream Circle může přehrávat přímo z Vašeho diskového pole (převážně požadováno u on-premise implementace)
Kam dokáže Stream Circle vysílat?2018-10-11T14:57:36+02:00

Stream Circle podporuje jak klasickou TV distribuci pro on-premise instalace, tak internetovou distribuci po IP protokolu včetně vysílání do sociálních sítí.

 • terestrické vysílání (jak přes SDI, tak přímo do multiplexu)
  • DVB-T
  • DVB-T2
  • DVB-C
  • HbbTV
 • satelitní vysílání (přes SDI)
  • DVB-S
  • DVB-S2
 • IP vysílání (H.264, H.265)
  • OTT a IPTV – unicast, multicast, IP, IPv6
  • CDN – RTMP, RTP, HLS, MPEG-DASH
 • sociální sítě
  • YouTube
  • Facebook
  • Twitch

Máte zájem o konzultaci?

Máte skvělý nápad, který Vám můžeme pomoci realizovat?

Kontaktujte nás
Přejít nahoru