Mateřská společnost DCIT získala významné ocenění za mezinárodní export v televizní branži

21. ročník soutěže EXPORTNÍ CENA DHL UNICREDIT pod záštitou agentury CzechTrade zná své vítěze. První místo v kategorii „export na Blízký východ“ získala společnost DCIT, a.s., jejímž hlavním exportérem je softwarová divize PROVYS. Ceny se předávaly ve středu 21. listopadu 2018.

Tato speciální exportní cena je každý rok zaměřena na určitý region. Letos se jednalo právě o Blízký východ, přičemž se hodnotily výsledky za rok 2017. Společnost DCIT, ve srovnání s předchozími lety, docílila v obchodu s tímto regionem značného růstu, nejvyšších příjmů dosáhla v Egyptě a Turecku.

„Náš export na Blízký východ tvoří ve srovnání s Evropou jen malou část našeho obratu. Proto nás vítězství v kategorii Blízký východ velmi potěšilo a povzbudilo. Hlavním exportním artiklem společnosti DCIT jsou služby spojené s implementací velkých softwarových řešení, často realizovaných na míru pro konkrétního zákazníka. Kvalitní softwarový produkt vyvíjený v České republice, důsledné projektové řízení a zákaznicky orientovaný přístup nám pomáhají budovat si v každém exportním regionu důvěru a vztahy nezbytné pro dlouhodobou spolupráci. Blízký východ je pro nás jedním z regionů s vysokým potenciálem dalšího rozvoje a obchodních příležitostí, věříme, že jsme nejen v něm neřekli poslední slovo.“ hodnotí vítězství Josef Vašica, předseda představenstva DCIT, a.s.

Společnost DCIT loni oslavila 25 let od svého vzniku. Již od založení patřila díky odborníkům ve svých řadách ke špičce českých ICT firem. DCIT se zaměřuje na poskytování bezpečnostních analýz, auditů informačních systémů i poradenství v oboru informační technologie a mezi její klienty patří velké banky, telekomunikační a mediální společnosti. V roce 1997 DCIT uvedla na trh informační systém PROVYS TVoffice pro řízení televizních a rozhlasových stanic, který od svého vzniku doznal značného vývoje. Dnes je tento systém znám v televizních stanicích po celé Evropě a úspěšně proniká do Afriky, Asie i Ameriky.

„Uživateli systému PROVYS jsou mediální veřejnoprávní instituce v Evropské unii i komerční televizní stanice a nadnárodní společnosti jako CME, British Telecom, AMC Network nebo Viasat World. Díky investicím do vývoje a výzkumu rozšiřujeme portfolio našich služeb i do oblasti automatizace televizního provozu s nabídkou inovativní cloudové služby pod značkou Stream Circle.“ dodává Josef Vašica.