Stream Circle je produktem roku, a to hned při své premiéře:

Experti na televizní vysílání a návštěvníci IBC 2015 měli možnost poprvé nahlédnout do kuchyně Stream Circle. Měli tak možnost zjistit první informace o specialitě, která přináší poněkud revoluční způsob televizního vysílání. Řešení Stream Circle bylo na veletrhu oceněno hlavní cenou „Game Changer of the Year“, kterou si v Amsterdamu převzal CEO a zakladatel firmy, Josef Vašica.

Toto inovativní softwarové řešení je specificky navrženo tak, aby umožnilo on-line televizním kanálům odstartovat profesionální fungování v podstatě instantně, za velmi cenově výhodných podmínek a ještě v módu, kdy nejsou nutné žádné investice předem, ale celé řešení spadá do operativních nákladů.

Stream Circle je cloudová služba pro všechny typy organizací, které chtějí vysílat video obsah v efektivně naplánovaném lineárním vysílání. Toto řešení umožňuje integrovat stávající TV kanály televizních operátorů s jejich novými on-line televizními kanály. Podobně, korporace a jiné organizace mohou spustit svůj vlastní televizní kanál, kterým mohou komunikovat více efektivně s jejich cílovou skupinou zákazníků – diváků.

Stream Circle nabízí plnohodnotný HD, nebo dokonce 4K video playout a systém automatizace grafiky, modul plánování vysílání, televizní grafika a správu obsahu, výběr pro distribuci jak do klasického TV vysílání, nebo vysílání do internetu. Uživatelé si mohou vybrat ze dvou možností ukládání video obsahu:

  • zabezpečený přístup k jejich obsahu a nahrávání do cloudového úložiště
  • vlastní in-house datové úložiště na serveru u zákazníka

Obě z variant automaticky definují on-line grafiku, možnosti plánování a kontrolu playoutu. Stream Circle jednoduše kombinuje plánování tradičního linearního vysílání s distribucí po IP protokolu – do internetu, to vše za překvapivě úsporných podmínek.

Schématické znázornění technologického řešení:

IT a vysílatelé mají někdy poněkud různé cíle. Tradiční vysílací odvětví si užívá masovou konzumaci a mnoho diváků, kteří chtějí být baveni originálním „pasivním“ TV způsobem, jako např. precizně plánovaným programem, který je vysílán tak, aby diváka uspokojil přesně v rozmezí publikovaného programu. Moderní vysílací technologie však umožňuje spuštění o mnoho více kanálů, než kdykoliv před tím a mít tak alternativně přístup k novým cestám monotizace, která je vlastně u tradičního televizního vysílání omezena. Vysílatelé mohou vytvářet nové kanály, protože jsou vlastníky širokého spektra video obsahu. Navíc, vysílatelé díky Stream Circle řešení mohou oslovit i nový typ diváka, který preferuje internet a kompenzovat tak klesající profit novým, rostoucím odvětvím reklamy na internetu.

Na druhé straně, generace diváků, pro které je počítač a internet zcela přirozeným komunikačním prostředkem, je mnohem více zaneprázdněna. Domů přicházejí po pracovním vytížení večer a čekají je teoreticky téměř nekonečné možnosti zábavy, které jsou na internetu dostupné, protože množství on-line obsahu je enormě široké a stále exponenciálně roste. Ve vší upřímnosti, kdo z této generace diváků má zájem trávit čas na internetu, aby sestavil plán videí, které se mu budou večer přehávat? Velmi obvyklý zvyk bude prostě a jednoduše pustit si televizní kanál podle nálady. A to může být oblíbené audio-vizuální pozadí, které poslouží jako kulisa pro uvolnění nahromaděného stresu v průběhu dne.

Naše dlouho trvající zkušenosti indikují jistou mezeru na trhu, kterou bude potřeba zaplnit množstvím plánovaných kanálů, které budou vysílat po internetu, ale lineárním způsobem. Toto je raison d’etre a odpověď na otázku proč vznikl Stream Circle jako nová služba pro všechny subjekty, které potřebují vysílat jejich obrandovaný video obsah, nebo živý přenos, obohacený o grafiku a animace do „divokých“ vod internetu, a přesto mít 100% kontrolu nad kompozicí obsahu, časováním a distribucí.

Na divácké straně, reklama, která přináší revenue bude muset být stále tolerována, ale mnohem přípustněji, protože stávající způsob zobrazování reklamy na internetu není příliš oblíben.

Autor: Josef Vašica, CEO a zakladatel Stream Circle